Portal HR to miejsce, które przekazuje ważne informacje dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi. Wiele cennych porad odnajdą tam zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Może również pomagać w procesach rekrutacyjnych, znacząco je skracając. W przypadku Jobtoperson nie tylko dzielimy się poradnikami i aktualnościami z rynku pracy, ale łączymy firmy poszukujące wykwalifikowanych pracowników, z kandydatami do zatrudnienia, co odbywa się za pośrednictwem rekruterów.

Spis treści
Czym może się zajmować taki serwis?
Aktualności branżowe
Poradniki i treści informacyjne
Uczestnictwo w rekrutacji
Jobtoperson łączy podmioty z rynku pracy
Z perspektywy pracodawcy
Dla rekrutera
Poszukiwanie zatrudnienia

Czym może się zajmować portal HR?

Portal HR porusza tematy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz szeroko pojętego rynku pracy. Mogą to być najnowsze doniesienia branżowe, ale nie tylko. Często są to informacje atrakcyjne z perspektywy pracodawców czy samych kandydatów do pracy. Dotyczy to także poradników dotyczących przygotowania się do procesów rekrutacyjnych. Serwisy w najbardziej zaawansowanej formie, nie tylko przekazują informacje o rynku zatrudnienia, ale też angażują się w rekrutację, ułatwiając kontakt pomiędzy poszczególnymi podmiotami.

Podawanie najnowszych informacji branżowych

Część takich stron skupia się na pełnieniu roli serwisu informacyjnego. Przede wszystkim podaje wtedy aktualności z branży HR, a najczęściej całego rynku pracy. Pracownicy działów HR w firmach mogą się wtedy dowiedzieć o odbywających się praktykach, konferencjach czy szkoleniach, ale i poznać ewentualne narzędzia, które mogą się im przydać przy wykonaniu obowiązków. Często są to informacje o tendencjach w zachowaniu pracowników firm, poparte przeprowadzanymi przez różne instytucje badaniami. Może to pomóc w wyciąganiu ważnych wniosków, które ułatwią potem radzenie sobie z rozwiązywaniem problemów w zakresie personelu przedsiębiorstwa. Dla wielu osób interesujące mogą być doniesienia czy analizy w zakresie określonych zawodów lub segmentów rynku. Można się wtedy dowiedzieć, w jakich dziedzinach pojawiają się największe deficyty pod względem zatrudnienia, co pozwala wyciągnąć wnioski względem przyszłościowych zawodów.

Szukanie pracowników

Publikowanie poradników i treści z zakresu HR oraz rynku pracy

Strony ukierunkowane na wsparcie pracowników działów HR, chętnie publikują treści z branżową wiedzą czy wręcz poradnikowe. Mogą one dotyczyć w zasadzie wszelkich treści związanych z zarządzaniem ludźmi. To zatem bardzo szeroka kategoria, obejmująca nie tylko tematykę rekrutacji, ale i polityki personalnej, w zakresie motywowania czy zwalniania pracowników. Może to także dotyczyć obszarów z zakresu psychologii, gdyż takie osoby muszą umiejętnie rozmawiać z kadrą firmy, w celu rozwiązywania ich problemów czy łagodzenia konfliktów. Wreszcie są to też tematy z zakresu prawa pracy, gdyż działy HR odpowiadają również za kwestie administracyjne. Obejmuje to w dużej mierze kwestie kadrowo-płacowe w kontekście rodzaju umów, aspektów związanych z rozliczaniem urlopów czy zwolnień oraz wszelkiej dokumentacji dotyczącej pracowników. Jeżeli portal obejmuje szersze treści z obszaru rynku pracy, to będą to też teksty skierowane do pracodawców oraz osób poszukujących pracy. Mogą to być poradniki w zakresie prowadzenia skutecznej rekrutacji lub tego co robić, żeby dostać się na wymarzone stanowisko.

Uczestnictwo w procesach rekrutacyjnych

Najbardziej zaawansowaną formą takich portali są platformy, które nie tylko przekazują informacje, ale czynnie uczestniczą w procesach rekrutacyjnych. Zwykle można tam znaleźć treści informacyjne oraz poradnikowe, ale także usługi, które mają za zadanie zbliżać do siebie pracodawców i kandydatów do pracy. W najprostszym przypadku może to obejmować jedynie publikację ogłoszeń. W Jobtoperson w proces ten zaangażowani są też rekruterzy, pośredniczący między tymi dwiema stronami. Jest to zatem kompleksowa obsługa, ułatwiająca znalezienie pracy czy wykwalifikowanego pracownika.

Jobtoperson to portal HR łączący pracodawców, rekruterów i kandydatów do pracy

Jobtoperson to wyjątkowy portal HR stanowiący platformę łączącą podmioty z rynku pracy. Wsparcie odnajdą u nas przedsiębiorcy poszukujący pracowników oraz kandydaci liczący na atrakcyjne zatrudnienie. Pomiędzy tymi stronami funkcjonują współpracujący z nami rekruterzy, którzy mają dostęp do naszej obszernej bazy CV. Oznacza to znaczne uproszczenie i skrócenie drogi rekrutacyjnej. Oczywiście na naszym blogu znajdują się również interesujące treści informacyjne oraz poradnikowe.

Pomoc w znalezieniu pracowników

Jeżeli poszukujesz pracownika na określone stanowisko i zdecydowałeś się na rekrutację zewnętrzną, to Jobtoperson może znacznie ułatwić Ci to zadanie. Wystarczy, że założysz konto i dodasz ogłoszenie, w którym sprecyzujesz kogo chciałbyś zatrudnić w swojej firmie. Strona jest bardzo przejrzysta, więc zajmie to tylko kilka chwil, a zarówno rejestracja, jak i dodanie ogłoszenia są całkowicie bezpłatne, w przeciwieństwie do wielu innych portali pracy. Współpracujący z nami rekruterzy otrzymają informacje o tym kogo poszukujesz, po czym zapoznasz się w naszym interfejsie z przedstawionymi przez nich ofertami. Szybko znajdziesz zatem propozycję, która będzie ci odpowiadała i możesz skontaktować się już z rekruterem. Oszczędzasz tym samym czas potrzebny na samodzielną organizację rekrutacji, a cały proces jest maksymalnie uproszczony i odbywa się przy pełnym przepływie informacji.

Dla rekruterów

Jako rekruter potrzebujesz zarówno nowych klientów, jak i kandydatów do pracy. Możesz ich zyskać, rejestrując się na Jobtoperson. Po wybraniu interesujących Cię kategorii branżowych możesz przeglądać zlecenia rekrutacyjne zamieszczane przez pracodawców. Masz także stały dostęp do bazy CV, która jest obszerna i ciągle aktualizowana, a korzystając z przejrzystych filtrów wyszukiwania, szybko odnajdziesz odpowiednich kandydatów względem konkretnego stanowiska. Następnie możesz się już skontaktować z obiema stronami i pozyskiwać korzystne kontrakty oraz pracowników. W praktyce pośredniczenie w procesie rekrutacji staje się tym samym bardzo proste. Cała komunikacja odbywa się z wykorzystaniem wbudowanego na portalu komunikatora, gwarantującego komfortowy i stały kontakt z pracodawcami oraz osobami poszukującymi pracy. Korzystanie z funkcji konta rekrutera jest możliwe po wykupieniu abonamentu, natomiast każdy nowy użytkownik otrzymuje specjalny kod uprawniający do bezpłatnego dostępu przez 30 dni.

Znajdź swoją wymarzoną pracę

Nasz serwis jest także dużą szansą dla osób poszukujących zatrudnienia. W tym celu zarejestruj się w serwisie, tworząc konto całkowicie za darmo. Przedstaw nam informacje o sobie oraz o tym jakiego stanowiska poszukujesz i jakie interesuje cię wynagrodzenie. Współpracujący z nami rekruterzy sprawdzą jakie propozycje zatrudnienia mogą ci odpowiadać, po czym skontaktują się z tobą, ułatwiając uczestnictwo w procesie kwalifikacji na wymarzone stanowisko pracy.

Portale HR mogą zajmować się publikowaniem aktualności i treści poradnikowych z zakresu rynku pracy, ale też pomagać w procesie rekrutacyjnym. Tak działa Jobtoperson, ułatwiając nawiązanie kontaktu między pracodawcami i kandydatami, w czym pomagają rekruterzy. Zachęcamy zatem do współpracy osoby zajmujące się takim pośrednictwem, a także firmy poszukujące pracowników i osoby, które chcą się dostać na upragnione stanowisko.