Ogłoszenia o pracę

utworzone przez | Sty 5, 2020

Rekruterzy i HR-owcy często narzekają, że na ogłoszenia o pracę odpowiadają osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia czy wykształcenia. Czy to wina wyłącznie kandydatów? Również sami rekruterzy mogą zadbać, by ogłoszenie trafiło tylko osób, do których naprawdę jest kierowane.

Miejsce jest najważniejsze

Niektóre ogłoszenia o pracę można oczywiście wysyłać do największych serwisów. Czasem również duży odzew może zapewnić umieszczenie ogłoszenia w gazecie. Jednak jeśli oferta pracy jest specjalistyczna, lepiej postawić na specjalne strony, dedykowane pracy. Jeśli taki serwis jest podzielony na specjalistyczne działy, to jest największa szansa, że ogłoszenie trafi do odpowiednich osób.

 

Język musi pasować do grupy docelowej

Być może brzmi to jak oczywistość, jednak internet jest pełen ogłoszeń, które są niedopasowane do osób, które mają one pozyskać. Na przykład oryginalnie zaprojektowane i intrygujące ogłoszenia mogą zaciekawić pracowników branży reklamowej, ale inżynierów już niekoniecznie. W przypadku niektórych ogłoszeń (na przykład w budowlance) prosty język może być kluczem do sukcesu. Jednak w innych – zbytnia oszczędność może być sygnałem, że pracodawcy wcale nie zależy tak bardzo na zaangażowanych pracownikach.

 

Ogłoszenie o pracę to też reklama

W czasach bardzo niskiego bezrobocia ogłoszenie o pracę nie może być już zwykłym komunikatem. Niektórzy do pisania takich informacji zatrudniają już nawet copywriterów – i ma to duży sens. Aby wyłowić najciekawszych pracowników, nie warto już pisać „dynamiczna firma szuka ludzi, którzy szukają wyzwań”. Ogłoszenie o pracę powinno się wyróżniać intrygującym językiem, zwłaszcza w branżach, w których popyt na pracowników jest większy niż podaż, na przykład w IT.

 

Warto podać planowane wynagrodzenie w ogłoszeniu

Według badań firmy Work Service, aż 84 proc. Polaków chciałoby, aby w ogłoszeniach była podawana wysokość wynagrodzenia. Mimo tego, jest to w Polsce wielka rzadkość. Taka otwartość ze strony pracodawcy może się więc bardzo opłacić. Nie trzeba podawać od razu konkretnej kwoty – czasem wystarczą widełki.

 

Ale dobrze też zachęcić pracownika w inny sposób

W niektórych branżach zarabia się w Polsce już bardzo dobrze i to nie pieniądze zawsze zachęcają do zmiany pracy. Często zachętą są dobre warunki prac, dodatki, a nawet nowoczesne i wygodne biuro. Czasem jednak to wyzwanie jest najważniejszym czynnikiem motywacyjnym. Właśnie wyzwania sprawiają, że pracownicy korporacji rezygnują ze stabilizacji i angażują się w pracę w dynamicznych start-upach. Jednak wszystko to trzeba podkreślić w ogłoszeniu. Jeśli firma oferuje ciekawe bonusy albo planuje pasjonujący, międzynarodowy projekt – to trzeba to wszystko uwypuklić w ogłoszeniu.

Oczywiście też nie można zapominać o podaniu wymagań, nie wchodząc jednak w zbytnie szczegóły. Na te w końcu będzie czas podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Job To Person

Job To Person

Portal z ogłoszeniami o pracę

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rekrutacja i selekcja. Na czym polegają te działania?

Rekrutacja i selekcja. Na czym polegają te działania?

Rekrutacja i selekcja są niezwykle ważnymi działaniami, pozwalającymi na znalezienie odpowiedniego pracownika na konkretne stanowisko. Wszystko rozpoczyna się od określenia potrzeb pracodawcy i opisu danej posady. Potem ważne jest przygotowanie dobrego ogłoszenia i...

czytaj dalej
Portal dla pracodawców. Poznaj korzyści

Portal dla pracodawców. Poznaj korzyści

Portal dla pracodawców może być miejscem, w którym znajdą oni informacje z rynku zatrudnienia, ciekawostki z różnych branży czy nawet poradniki. Czasem tego typu strony oferują nawet pomysły na biznes, dedykowane przyszłym przedsiębiorcom lub takim myślącym o zmianie...

czytaj dalej
Bezpłatne portale pracy

Bezpłatne portale pracy

Bezpłatne portale pracy mogą pomóc w procesie rekrutacji w firmie i poszukiwaniu zatrudnienia. Takie serwisy nie pobiorą opłat za dodawane ogłoszenia czy możliwość odpowiadania na nie lub zgłaszania swojego życiorysu do bazy kandydatów. Jest to zwykle możliwe w...

czytaj dalej

Szukasz rzetelnego pracownika lub poszukujesz pracy / zlecenia?

Sprawdź ofertę ogłoszeń online na naszym portalu Jobtoperson!