Pięć rzeczy, których warto się teraz nauczyć

utworzone przez | Lis 5, 2018

Zawsze jest czas na naukę – brzmi ludowa mądrość. Jednak które umiejętności bardzo się mogą przydać na dzisiejszym rynku pracy i w jakie szkolenia naprawdę warto zainwestować? Jeśli poświęcimy nieco czasu na te pięć rzeczy, to powinno się to nam niebawem opłacić.

Mniej znane języki obce 

W dzisiejszych czasach znajomość angielskiego to standard, dlatego warto nauczyć się też mniej znanych języków, które mogą pomóc nam zdobyć ważnego klienta lub wyróżnić się na rynku pracy. Tyczy się to przede wszystkim trudnych języków azjatyckich, ale też np. języka hiszpańskiego. Biorąc pod uwagę to, ilu Ukraińców trafiło ostatnio do Polski, przydatne mogą być też takie języki, jak rosyjski czy ukraiński.

Autoprezentacja

Nieważne czy pracujemy w korporacji, czy mamy swój biznes, czy też pracujemy freelancersko, zawsze sztuka autoprezentacji może nam się bardzo przydać. Jeśli nad nią popracujemy, lepiej wypadniemy na konferencji, prezentacji, ale też możemy zdecydowanie lepiej wypaść na rozmowie o pracę.

Obsługa social media

 Dziś niemal każdy potrafi wrzucić post na Facebooka lub zrobić relację na Instagramie. Jednak media społecznościowe to także – a może przede wszystkim – świetne narzędzia biznesowe. Warto więc nauczyć się, jak tworzyć angażujące posty, jakie zdjęcia dobierać do profili i co najlepiej sprzedawać przez social media.

Programowanie

Niektórzy uważają, że dziś programowanie jest tak istotne, jak znajomość języka rodzimego oraz obcego i pewnie nie ma w tym wielkiej przesady. Dzięki tej umiejętności będziemy nie tylko w stanie tworzyć strony i aplikacje, ale też zwyczajnie zrozumieć otaczający nas świat technologii. Programowanie też jednocześnie pobudza kreatywność, jak i uczy logicznego myślenia.

Sztuka negocjacji

Czy to rozmawiamy o dużym kontrakcie, czy też o drobnym zleceniu, warto znać negocjacyjne tricki. Przydadzą się też podczas negocjacji z szefem o podwyżce – i nie łudźmy się – nasi przełożeni są zazwyczaj już po takich kursach. Jeśli nie ma się czasu na długie, a czasem i kosztowne kursy, warto sięgnąć do książek Roberta Cialdiniego, a zwłaszcza do „Zasad wywierania wpływu na ludzi” lub do pozycji „Tak! 50 sekretów nauki perswazji”.

Job To Person

Job To Person

Portal z ogłoszeniami o pracę

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szukam pracownika! Co musisz wiedzieć?

Szukam pracownika! Co musisz wiedzieć?

Szukam pracownika - ogłoszenia rozpoczynające się od tych słów dominują na portalach, w których publikowane są treści dotyczące zatrudnienia. Istotne jest określenie pewnych kryteriów i umiejętne ich sformułowanie. Zwiększa to szanse na uzyskanie wartościowych...

czytaj dalej
Rekrutacja specjalistów. Co warto wiedzieć?

Rekrutacja specjalistów. Co warto wiedzieć?

Rekrutacja specjalistów jest specyficzna i bardziej wymagająca niż w przypadku pracowników niższego szczebla. To kandydaci o większych oczekiwaniach i często pasywni, którzy mają pracę, lecz są skłonni zamienić ją na lepiej płatną czy gwarantującą więcej wyzwań....

czytaj dalej
Portal HR. Wybierz najlepszy

Portal HR. Wybierz najlepszy

Portal HR to miejsce, które przekazuje ważne informacje dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi. Wiele cennych porad odnajdą tam zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Może również pomagać w procesach rekrutacyjnych, znacząco je skracając. W przypadku Jobtoperson nie...

czytaj dalej

Szukasz rzetelnego pracownika lub poszukujesz pracy / zlecenia?

Sprawdź ofertę ogłoszeń online na naszym portalu Jobtoperson!