Pięć rzeczy, których warto się teraz nauczyć

utworzone przez | Lis 5, 2018

Zawsze jest czas na naukę – brzmi ludowa mądrość. Jednak które umiejętności bardzo się mogą przydać na dzisiejszym rynku pracy i w jakie szkolenia naprawdę warto zainwestować? Jeśli poświęcimy nieco czasu na te pięć rzeczy, to powinno się to nam niebawem opłacić.

Mniej znane języki obce 

W dzisiejszych czasach znajomość angielskiego to standard, dlatego warto nauczyć się też mniej znanych języków, które mogą pomóc nam zdobyć ważnego klienta lub wyróżnić się na rynku pracy. Tyczy się to przede wszystkim trudnych języków azjatyckich, ale też np. języka hiszpańskiego. Biorąc pod uwagę to, ilu Ukraińców trafiło ostatnio do Polski, przydatne mogą być też takie języki, jak rosyjski czy ukraiński.

Autoprezentacja

Nieważne czy pracujemy w korporacji, czy mamy swój biznes, czy też pracujemy freelancersko, zawsze sztuka autoprezentacji może nam się bardzo przydać. Jeśli nad nią popracujemy, lepiej wypadniemy na konferencji, prezentacji, ale też możemy zdecydowanie lepiej wypaść na rozmowie o pracę.

Obsługa social media

 Dziś niemal każdy potrafi wrzucić post na Facebooka lub zrobić relację na Instagramie. Jednak media społecznościowe to także – a może przede wszystkim – świetne narzędzia biznesowe. Warto więc nauczyć się, jak tworzyć angażujące posty, jakie zdjęcia dobierać do profili i co najlepiej sprzedawać przez social media.

Programowanie

Niektórzy uważają, że dziś programowanie jest tak istotne, jak znajomość języka rodzimego oraz obcego i pewnie nie ma w tym wielkiej przesady. Dzięki tej umiejętności będziemy nie tylko w stanie tworzyć strony i aplikacje, ale też zwyczajnie zrozumieć otaczający nas świat technologii. Programowanie też jednocześnie pobudza kreatywność, jak i uczy logicznego myślenia.

Sztuka negocjacji

Czy to rozmawiamy o dużym kontrakcie, czy też o drobnym zleceniu, warto znać negocjacyjne tricki. Przydadzą się też podczas negocjacji z szefem o podwyżce – i nie łudźmy się – nasi przełożeni są zazwyczaj już po takich kursach. Jeśli nie ma się czasu na długie, a czasem i kosztowne kursy, warto sięgnąć do książek Roberta Cialdiniego, a zwłaszcza do „Zasad wywierania wpływu na ludzi” lub do pozycji „Tak! 50 sekretów nauki perswazji”.

Job To Person

Job To Person

Portal z ogłoszeniami o pracę

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rekrutacja i selekcja. Na czym polegają te działania?

Rekrutacja i selekcja. Na czym polegają te działania?

Rekrutacja i selekcja są niezwykle ważnymi działaniami, pozwalającymi na znalezienie odpowiedniego pracownika na konkretne stanowisko. Wszystko rozpoczyna się od określenia potrzeb pracodawcy i opisu danej posady. Potem ważne jest przygotowanie dobrego ogłoszenia i...

czytaj dalej
Portal dla pracodawców. Poznaj korzyści

Portal dla pracodawców. Poznaj korzyści

Portal dla pracodawców może być miejscem, w którym znajdą oni informacje z rynku zatrudnienia, ciekawostki z różnych branży czy nawet poradniki. Czasem tego typu strony oferują nawet pomysły na biznes, dedykowane przyszłym przedsiębiorcom lub takim myślącym o zmianie...

czytaj dalej
Bezpłatne portale pracy

Bezpłatne portale pracy

Bezpłatne portale pracy mogą pomóc w procesie rekrutacji w firmie i poszukiwaniu zatrudnienia. Takie serwisy nie pobiorą opłat za dodawane ogłoszenia czy możliwość odpowiadania na nie lub zgłaszania swojego życiorysu do bazy kandydatów. Jest to zwykle możliwe w...

czytaj dalej

Szukasz rzetelnego pracownika lub poszukujesz pracy / zlecenia?

Sprawdź ofertę ogłoszeń online na naszym portalu Jobtoperson!